Letní dětský tábor 2020

Přípravy na jednu z největších akcí našeho spolku jsou v plném proudu. Oproti loňsku se změnil termín /25.7.-7.8.2020/ a místo základny. Nová základna se nachází v lese 4km od nejbližší civilizace poblíž Budišova nad Budišovkou.  Máme ji půjčenou od party z Ostravy, která již 25let pořádá na tomto místě tábory.  Jelikož je základna v údolí /viz. mapa/ je telefonní signál cca 100 metru od tábora . Elektřina je řešena solárem a centrálou, pitná voda z vrtané studny.

Úbytek komfortu je v hojné míře vynahrazen úžasným prostředím, kde je klid a pohoda, tekoucí voda a všude přítomný les. Děti budou ubytovány ve velkých stanech po 8-10. Letos máme v plánu využít říčky protékající táborem  a zahrát si na zlatokopy. Počet volných míst je omezen, proto neváhejte s posláním přihlášky.

(Pokračování textu…)

Mafie 2019 – 14. den

Po policejních raziích a urputných bojích policie s podsvětím v těžké snaze oprostit Palermo od zločinu, úplatkářství a černého obchodu, konečně svítá k lepším zítřkům. Zásahy ochránců zákona v posledních dnech mocně zasáhly zdejší podsvětí. Marshalové zaťali ostré drápy na stěžejní místa. Ochromena a oslabena mafie se raději stahuje z města. Z nejnovějších zpráv máme potvrzeno, že se přesouvá severně do střední Evropy s úmyslem nyní obsadit Čechy a Moravu. Ulice Palerma jsou opět poklidné a bezpečné. Strážci zákona i vedení města mohou nyní oslavovat, přestože vědí, že to není napořád. (Pokračování textu…)

Mafie 2019 – 13. den

Třináctý den v Palermu byl ve znaku věhlasné hry competizione di massa bestiale. Do největšího casina ve městě se sjeli nejlepší hráči z celého okolí. Konal se zde velkolepý karetní turnaj. Ovšem policie měla vše pod kontrolou. Marshalové do turnaje nasadili tajné agenty a převzali role krupiér. Policejní akce byla úspěšná. Zatčeni byli jak malí podvodníčci, tak dlouho hledaní lumpové. Z výpovědí zatčených marshalové poskládali poslední kousky dosud nevyřešené hádanky. Nakonec se jim podařilo pochytat i největší hlavy mafiánských rodin. Nyní mohou slavit.

(Pokračování textu…)

Mafie 2019 – 12. den

Předpovědi o pletichách se vyplnily. Chapadla mafie se snaží roztahovat po celé Sicílii. Nyní se gangsterské organizace zaměřily na textilní průmysl. Takřka před očima marshalů probíhal obchod s bavlnou a cennými látkami. Rovněž probíhaly potyčky o získání území. Strážci zákona za použití vodních děl účinně zasáhli a zabránili další činnosti gangů.

Situace v Palermu je nyní rozebírána v mnoha médiích. Spojení Palerma a mafie se čím dál častěji objevuje i na titulních stránkách zahraničních novin. V důsledku nežádoucí proslulosti mafiánské aktivity a značné vytíženosti policie vtrhla do městečka Supremo controllo di igiene. Kontrola prověřující téměř vše, od veškerých úřadů ve městě, až po samotnou policii, nezjistila žádné pochybení. Tisku kontrola uvedla, že jednání vedení města k ochraně Palerma a udržení pořádku je bezchybné a úspěšné. Mafiánské klany jsou v obavách, snaží se obnovovat a mobilizovat své síly a prostředky. Marshalové jsou však připraveni zakročit.

(Pokračování textu…)

Mafie 2019 – 11. den

Jedenáctý den v Palermu započal hned z vostra. Hlučná přestřelka narušila poklidné ráno. Mafiáni si vyřizovali účty mezi sebou. Nejprve se napadali v malých skupinkách, avšak tyto drobné šarvátky postupně přešly v hromadné útoky celých klanů. Jeden z mafiánských klanů se zabarikádoval ve středu městečka. Další klany se proti nim spolčily. Jejich drtivému útoku barikáda po dlouhém a obětavém boji podlehla. Po rozpadu opevnění a vyčerpání veškeré munice nepokoje dále přetrvávaly. Strhla se mohutná vodní bitva. Suché nezůstalo jediné triko ani jediný vlas. Ušetřen nebyl prakticky nikdo. Zbylé přeživší rozprášili, případně zahnali marshalové. Mafiánské klany se stáhly na periférie Palerma. Ukryti na svých nových základnách počítají ztráty a patrně kují další pikle.

(Pokračování textu…)

Mafie 2019 – 10. den

Ke včerejšímu nočnímu přepadení skutečně došlo. Přestože marshalové posílili noční hlídky a celé Palermo v noci bylo v podstatě na nohou, vlajka z hlavního stožáru byla odcizena. Máme zjištěno, že za tímto nestojí ukrajinská mafie, nýbrž nově vznikající zločinecká organizace Gruppo di Motociclisti. Tento gang se během dneška k činu přihlásil a požadoval vyrovnání za navrácení vlajky. Občané Palerma na podmínky přistoupili a nachystali výkupné, avšak při předávce došlo ke konfliktu a gang Gruppo di Motociclisti vzápětí unesl jednoho z palermanů. Tomu se naštěstí díky nepozornosti únosců podařilo uprchnout a ve zdraví se navrátil zpět do městečka.

Další zpráva. Z důvodů vykrádání skladů potravin marshalové uzavřeli jídelnu. V centru města legitimují veškeré obyvatelstvo. Mafiánské klany byly nuceny se v podvečer stáhnout do ústraní a zajistit si tak večeři sami.

(Pokračování textu…)

Mafie 2019 – 9. den

Je neděle ráno, a protože v celém městečku panuje dobrá nálada, zrušila se rozcvička. Zato se všichni zapotili u škrábání brambor. V nejkratším čase a nejlíp to zvládl žlutý klan „Sluníček“. Následně proběhla další tisková konference strážců zákona, kteří po napjatých dnech uklidnili obyvatelstvo a představili dvě nové posily v řadách marshalů. Jeden z nových marshalů zvaný Guardiano Notturno se specializuje na noční hlídkovou činnost a bude střežit městečko během noci, druhý Pietro Tracciato je expertem pro boj ve vysoké trávě a hlavě stopování. Dokáže vypátrat cokoli a kdekoli.

Vypadá to, že mafie má nahnáno. Nové posily policie zapůsobily natolik na zdejší podsvětí, že během dopoledne nebylo možné potkat ani živáčka. Ovšem v pohodovém odpoledni aktivita členů mafiánských klanů neobvykle vzrostla. Naši špiclové zjistili, že důvodem byla nečekaná zpráva, kterou obdrželi členové místní mafie systémem tzv. tiché pošty. Zpráva nesla zásadní informace o plánovaném útoku a snaze cizí (zřejmě ukrajinské) mafie vniknout dnes v noci do města. Marshalové i řadoví občané jsou v pohotovosti a rozhodnuti bránit Palermo všemi prostředky.

(Pokračování textu…)

Mafie 2019 – 8. den

Palermo je rozpálené, a nejenom sluncem, ale především nažhavené jsou vztahy mafiánských klanů v souboji o moc a ovládnutí města. Hlavní bossové patrně něco chystají. A taky, že ano. Sotva jsme obdrželi zprávu od našeho informátora o aktuální situaci, v samotném centru městečka došlo k divoké přestřelce mafiánských skupin proti ochráncům zákona. Tlak mafiánů byl tak silný, že na obranu města nestačily běžně užívané nerfové zbraně a musely se nasadit i hadrové koule. Díky skvělé taktice byl tento útok odražen. Přestože rebelie pokračovala mezi mafiány navzájem, policie se již do potyček nezapojovala a vyčkává na posily zvenčí.

Sobotní poledne už bylo klidnější. V místní jídelně se podávala svíčková a tak, v rámci zabránění ztrátám na životech, klan červených tzv. „Plameňáci“ vyzval modré „Ranaře“ na souboj v pojídání knedlíků. Šampionka červených sice dokázala pozřít 13 knedlíků, avšak na borce od Ranařů nestačila. Ten totiž do sebe v klidu naházel 16 knedlíků a přitom to vypadalo, že se teprve zahřívá.

V Palermu se však z důvodů velkého horka zahřívali všichni a postupně nastal boj o tolik potřebnou vodu. Nejmocnější rodiny v Palermu se snažily získat největší zdroje vody v oblasti. Díky své obětavosti a rychlosti se to nejvíce podařilo červeným Plameňákům a ovládli tak veškeré vodní zdroje.

(Pokračování textu…)

Mafie 2019 – 7. den

Započal další den v městečku a přípravy na dnešní táborové setkání mafiánských klanů finišují. Kmotrové nejmocnějších rodin v Palermu zjišťovali svůj rodokmen a zároveň během dopoledne pořizovali fotodokumentaci všech stávajících členů rodiny. Díky úspěšné práci tajného agenta Esperta Roberta, kterému se podařilo vetřít do nejvyšších kruhů jednoho mafiánského klanu, marshalové získali kompletní seznam jednotlivých členů rodin. Přestože sluncem rozžhavené pozdní odpoledne zchladila krátká přeháňka, táborák se přece jenom konal. Všichni zúčastnění byli přivítáni tradičním pokrmem salsiccia arrostita, který si však museli sami připravit na ohni. Jak se předpovídalo, setkání u táboráku vyvrcholilo v demonstraci místní společenské smetánky a bylo to velkolepé.

(Pokračování textu…)

Mafie 2019 – 6. den

Dnes ráno Palermo překvapila nečekaná návštěva. Z důvěrných zdrojů je známo, že během noci do městečka dorazila nová posila marshalů – tajně nasazený vládní agent a odborník na výslechy, známý pod krycím jménem Esperto Roberto. Bude zde působit čtyři dny, aby místním marshalům předával své zkušenosti.

Atmosféra v městečku se po předchozích rušných dnech kapánek uklidnila. Občané Palerma dnes většinu času trávili přípravou na páteční setkání u táboráku. Zjistili jsme také, že mocné rody Palerma chtějí u táboráku prezentovat svou mocnou sílu a vliv. Příčinou je konkurenční tlak kuchyňské Yakuzy, která má snahu nárokovat si větší území. Krom těchto příprav jsme vypátrali, že zároveň probíhal výcvik ve střelbě ze vzduchovek a nácvik tzv. „attacco di fuoco“. Domníváme se, že důvodem je příprava na competizione di massa bestiale (pro nezasvěcené něco jako velkolepý boj mafiánských rodů).

(Pokračování textu…)