Prokletí piráti 2018 – 14. den

A je tu úplný závěr naší plavby.

Poslední den na palubě byl ve znamení loučení posádek. Okamžiky smutné, sem tam slza ukápla těmto drsným týpkům.

Dopoledne zabralo balení tlumoků a vyklízení kajut. To také nebyl vždy lehký úkol, protože předmětů a trofejí během plavby každému přibylo, také špínou zapšklé povijany jakoby nabraly na objemu a nechtěly se vejít do původních lodních pytlů. (Pokračování textu…)

Prokletí piráti 2018 – 12. den

Po včerejším bezvětří a relaxu v laguně se změnilo počasí, začal vát dlouho očekávaný vítr a La Grace vyrazila svižným tempem směrem k rovníku.

Velká část posádky byla v oblasti rovníku poprvé v životě, takže jak je zvykem, musel proběhnout rituál křtu a pasování do stavu skutečně námořnického. V životě námořníka je to jeden z nejvýznamnějších dnů! (Pokračování textu…)

Prokletí piráti 2018 – 8.den

O proti včerejšku, dnešní den je náročnější. Hned po snídani se celá základna přesunula na nedaleké letiště.  Zde námořníci narazili na hodného pana správce, který jim dopřál prohlídku jak se patří. Ukázal jim jak zázemí letiště včetně zaparkovaných letadel, tak poté provedl leteckou ukázku malým letadélkem. (Pokračování textu…)

Prokletí piráti 2018 – 5. den

Opět zde máme slunečný den s mírným vánkem, který nám napíná plachty na naší La Grace.

Námořníci si opakují své dovednosti. Učí se novým druhům uzlů a morseovce.

Aby námořníci na lodi neumřeli žízni a aby nemuseli pít slanou vodu z moře, musí si vodu trochu upravit.Proto si naší námořníci museli obstarat mušličky, které se používaly pro úpravu slané vody na pitnou. Neměli to ale úplně jednoduché. Naší malí námořníci jim je nejdříve rozmístili na naší provizorní pískové pláži a větší je pak museli v limitu pěti minut najít co nejvíce. Zvítězila posádka Aurory před Maory. (Pokračování textu…)