Prokletí piráti 2018 – 8.den

O proti včerejšku, dnešní den je náročnější. Hned po snídani se celá základna přesunula na nedaleké letiště.  Zde námořníci narazili na hodného pana správce, který jim dopřál prohlídku jak se patří. Ukázal jim jak zázemí letiště včetně zaparkovaných letadel, tak poté provedl leteckou ukázku malým letadélkem. (Pokračování textu…)

Divoký západ 2017 – 6.den

Dopoledne bylo pro všechny ranče z volným programem, který si vyplnili vlastními aktivitami – někteří si například začali tvořit cejchovačky, kterými si budou značit dobytek, který patří jednotlivým rančům, tak, aby jim ho neukradl ranč konkurenční (dobytek v našem případě pochopitelně nejsou opravdové krávy, ale nařezané špalky dřeva :-)). Další rančeři pak hráli míčové a jiné hry, či se bavili jinak individuálně. (Pokračování textu…)

Ohlédnutí za škvařením vaječiny

Krátké obrazové ohlédnutí za letošním škvařením vaječiny, které se uskutečnilo v pátek 19.5.2017 na již tradičním místě na Hůrce u pramene. Oproti minulému roku, kdy si účastnící dosyta užili deště, letos bylo počasí naprosto ideální, což se odrazilo i na počtů účastníků, kdy na úpatí Hůrky dorazila takřka padesátka libhošťanů.

(Pokračování textu…)

Ohlédnutí za letošní drakiádou

drakiada_2016_08Druhou říjnovou sobotou proběhla v Libhošti na Břehách tradiční drakiáda pořádaná Osvětovou besedou. Počasí nebylo sice tak ukázkové, jak jsme zvyklí z předchozích ročníků, nicméně prověřilo nadšení a zdatnost všech příchozích drakařů. Bylo oblačno až zataženo, přeháňky nebo slabý déšť, teplota 11°C, vítr S o rychlosti 2 až 6 m/s.  Takže nic moc.

(Pokračování textu…)

Jak to začalo

Otcem myšlenky založení Osvětové besedy v Libhošti je Oldřích Sobek, která v roce 1998 oslovil Jiřího Štipského a Jaroslava Šimíčka se záměrem založení Osvětová beseda v Libhošti jako občanského sdružení, které by ve své náplni mělo …

 

K 6. květnu 1945 – I.

Šestého května uplynulo už dlouhých 54 let ode dne, který byl netrpělivě a toužebně očekáván všemi Libhošťany a do něhož naši rodičové a dědové vkládali tolik nadějí. Není naším úkolem hodnotit, proč a jak nebyly tyto naděje naplněny, to ponechme povolanějším. Jisté však je jedno. Bez totální porážky nacistického Německa neexistoval by v současné době žádný český národ a možná žádný z nás.

(Pokračování textu…)