Prokletí piráti 2018 – 12. den

Po včerejším bezvětří a relaxu v laguně se změnilo počasí, začal vát dlouho očekávaný vítr a La Grace vyrazila svižným tempem směrem k rovníku.

Velká část posádky byla v oblasti rovníku poprvé v životě, takže jak je zvykem, musel proběhnout rituál křtu a pasování do stavu skutečně námořnického. V životě námořníka je to jeden z nejvýznamnějších dnů!

Dopoledne ještě bylo nutné zapracovat na kondici jednotlivých členů posádky, rozhýbat těla a psychicky se připravit na tuto výjimečnou událost.

V odpoledním čase propukl křest, který se skládal s několika dosti obtížných zkoušek.

Zvládnutí velkých vln (disciplína připomínající dnešní surfing, ovšem bez surfu) byla první náročnou částí. Na vlnách postihly námořníky kroupy, jinovatka a další nepřízně.

Námořník si samozřejmě musí umět poradit i s nástrahami na břehu, překonávat terénní nerovnosti a snést při tom chvíli i noblesní oblečení vhodné do větších měst. A věřte, je to možná těžší zkouška, než vlny a kroupy.

Kdo zvládl tyto dvě části, mohl přistoupit ke zkoušce třetí. Někdy se stane, že loď uvízne na mělčině a námořník musí chtě nechtě do vody a buď zachraňovat v nouzi pouze sebe, či také zásoby, ideálně si musí umět poradit s vyproštěním lodi z písčitého dna. Velmi těžký úkol.

Ten, kdo prošel všemi částmi zkoušky, ocitl se před vládcem moří Neptunem.  Po odříkání slavnostní přísahy byl každý námořník pasován samotným Neptunem. Od Sirén, které doplňují Neptunovu skupinu, dostali piráti certifikát o překročení rovníku. Je nutné tento certifikát pečlivě uložit a kdykoli se v budoucnu kapitán lodi La Grace po něm bude pídit, ke kontrole ho předložit!!

To byla skutečná sláva, veliká radost a s tím spojené nervové vypětí.

A to vše je samozřejmě únavné. Šťastní námořníci spokojeně padli na slamníky pod širý nebem a než se propadli do říše snů, sledovali přímo ze svých pelechů kultovní film každého milovníka moří – Piráti z Karibiku.

Dobrou noc našim statečným námořníkům!

Můžete na ně být hrdí.