Tábor 2017 – Informace pro rodiče

Dobrý den,

čas prázdnin se kvapem blíží, proto pro vás máme aktuální informace ohledně tábora.
K dnešnímu dni (tj.13.5.2017) jsou volná poslední dvě místa. V příloze najdete platební i storno podmínky. Prosím neotálejte s platbou na účet. Je možné zaplatit i hotově. Platba by měla být připsána na náš účet nejpozději 21.6.2017.
Po loňských zkušenostech s výskytem vši u děti při nástupu na tábor, upozorňujeme že děti u kterých bude tento parazit při nástupní kontrole objeven , s námi na tábor nemohou. Případný pozdější nástup, může po konzultaci povolit naše zdravotnice. Prosím proto rodiče, aby cca 14 dní před táborem věnovali zvýšenou pozornost v tomto směru a využili možnou prevenci. Je velice smutné se loučit  s kamarády hned při odjezdu.
Další nemilá zkušenost z loňska se vztahuje k bohatým zásobám sladkosti a pochutin, které si děti dovezou z domova. Na táboře děti nestrádají ani v tomto směru a funguje kantýna, kde si děti za vysoutěženou táborovou měnu a nebo za vlastní úspory mohou nakoupit všeho, co mlsný jazýček ráčí. Proto je zakázáno, aby dítě mělo u sebe víc jak jedno balení své oblíbené dobroty. Je také zakázáno posílat potraviny poštou.
A to z těchto důvodů:
  1. Odpadá vybíráni ,skladováni a následné opětovné vydávání dobrot od děti. Ve stanu není možné skladovat žádnou potravinu a to ani trvanlivou. Hrozí, že by se osádka stanu rozšířila o nějakého hlodavce či mravence, nebo vosy.
  2. Nehrozí, že se děti budou přejídat sladkým a nebudou konzumovat táborovou stravu. V tomto směru prosím věnujte zvýšenou pozornost v dotazníku u kolonky alergeny. V táborové kuchyni vaří dva profesionální kuchaři z čerstvých lokálních surovin bez použití glutamátu ,umělých sladidel a s minimem chemických konzervantů.
V příloze taky najdete seznám doporučených věcí, pokud nebudete něčemu rozumět, prosím kontaktujte mně, rád vám vše vysvětlím.
Při nástupu na tábor budeme od vás vybírat následující dokumenty:
  • potvrzení od lékaře (nesmí být starší než jeden rok)
  • kopii kartičky pojištěnce.
  • vyplněny list účastníka s prohlášením o bezinfekčnosti a
  • souhlas rodičů o poskytování informací o zdravotním stavu dítěte zdravotníkovi.
Veškeré tyto dokumenty jsme ze zákona povinni půl roku archivovat.
Pokud vaše dítě chce být ve stanu se svým kamarádem, napište nám to  a my se pokusíme při rozdělování k tomu přihlédnout.
S pozdravem hlavní vedoucí tábora
Rosťa Pete Vágai